Dla wielu osób praca z liczbami i rachunkowością jest nudna i mało pasjonująca, a księgowi to typowi nudziarze, którzy poza swoimi cyferkami nie mają żadnego innego życia. Tym, którzy nadal pielęgnują w sobie mylne przekonania co do księgowych i księgowości chciałbym powiedzieć, że stereotyp typowego księgowego już dawno odszedł do lamusa, dlatego muszą nieco zrewidować swoje poglądy i zasięgnąć szerszej opinii.

9Oczywiście, większość osób, pytana o obraz typowego księgowego, jaki nasuwa im się przed oczami, odpowie, że widzi łysiejącego faceta w średnim wieku z dużymi okularami na oczach, zgarbionego i nieszczęśliwego, ubranego w nieatrakcyjny garnitur w kolorze brudnego brązu. Oczywiście całości dopełnia wyświechtana teczka. Część osób poda też rysopis nieco posuniętej wiekowo kobiety z trwałą na głowie, ustami pomalowanymi wściekle różową pomadką i paznokciami, z którymi ledwo co da się pisać na klawiaturze komputera.

Kochani, współczesny księgowy, czy główny księgowy Poznań, to osoba, która jest osobą młodą i energiczną. Nadal możemy spotkać w firmach wielu księgowych starej daty, jednak nowoczesne firmy chętniej przyjmują do pracy osoby młode, zaangażowane i chętne do rozwoju zawodowego i podejmowania nowych wyzwań. Współczesny księgowy na pewno nie jest zamknięty na świat otaczający, a wręcz przeciwnie – czerpie z niego ile tylko się da.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone (*)