Nieustanne zebrania i szkolenia

zebranieKażde stanowisko głównego specjalisty zobowiązuje. W przypadku księgowości nie jest inaczej. Współpraca z dyrektorem firmy, zarządem, partnerami, omawianie strategii firmy, jej finansów, stanu zadłużenia itp. to porządek dziennych zajęć księgowego. Bywa, że główny księgowy bierze udział przy tworzeniu planów działania na przyszłość, jest wtajemniczony w inwestycje, kredyty zaciągane przez firmę itp.

Im wyższe stanowisko w księgowości, tym tryb pracy nieco inny. Z siedzenia w tabelkach, raportach i dokumentach, główny księgowy musi przestawić się na nieustanne szklenia, narady, analizy i cykle dekretowania dokumentacji. Nie każdego taki sposób pracy pociąga, jednak wielu osobom imponuje takie stanowisko. Bezsprzecznie posada głównego księgowego uznawana jest za prestiżową, szanowaną społecznie.

Dla szeregu osób zajmowanie stanowiska głównego księgowego, to nie lada sukces zawodowy, pozwalający poczuć satysfakcję z samego siebie. To również wyzwanie jakiemu trzeba podołać. W końcu także stres, presja czasu i nadgodziny, potrzeba dyspozycyjności i ogromna odpowiedzialność.

Dodaj komentarz