Praca od zaraz

praca od zarazW bardzo wielu firmach główna księgowa poszukiwana jest do pracy od zaraz. Dzieje się tak ponieważ uprawnienia do bycia głównym księgowym posiada niewielka grupa osób. Zapotrzebowanie rośnie, przybywa firm z pełną księgowością, które konkurują o pracownika, zaś samych księgowych liczba rośnie nieproporcjonalnie do popytu.

Tym samym często stanowisko jest wolne do objęcia od zaraz. Główni księgowi dzięki tej sytuacji na rynku nie tylko wybierają pracodawcę, ale i łączą kilka etatów, zleceń na obsługę w jednym. Mimo tego iż pracę znaleźć można stosunkowo łatwo, to nie jest to praca marzenie. Wysoka odpowiedzialność, jak również konieczność dyspozycyjności, terminy pracy itd. to wszystko sprawia iż na tym stanowisku brak jest komfortu pracy. W czasach gdzie każdy chciałby pracować i dobrze zarabiać pod warunkiem iż praca nie jest wymagająca ten zawód nie jest atrakcyjny.

By osiągnąć sukces zawodowy trzeba liczyć się z wieloma latami praktyki jak również koniecznością nauki przez cały czas. Płaca księgowego wcale nie jest aż tak wysoka, co za tym idzie wiele osób mimo kierunkowego wykształcenia zmienia plany i rozwija się w innej dziedzinie licząc na powodzenie.

Dodaj komentarz