Księgowość w dużej firmie

księgowośćPraca w księgowości w dużej firmie to zupełnie coś innego niż własna działalność, czy praca w lokalnym biurze rachunkowym. Przekonują się o tym księgowe które z różnych względów przyjmują się na etat księgowej. Główny księgowy to posada intratna i finansowo i pod kątem prestiżu.

Prowadzenie księgowości, odpowiedzialność za pracę zespołu księgowych to duże wyzwanie zawodowe. Początkowo może przyprawić wiele stresu, niemniej daje też satysfakcję i nie nie oszukujmy się profity finansowe. Niestety to praca nie dla absolwentów świeżo upieczonych.

By zostać główną księgową nie wystarczy ukończyć studiów. Droga do tego stanowiska jest dość długa, wymaga doświadczenia, poszerzania wiedzy, zdania egzaminów i zyskania uprawnień. Ścieżka kariery nie bez powodu jest kręta bowiem stanowisko jest wymagające. Pełna księgowość jest o wiele bardziej złożona i skomplikowana niżeli rozliczanie małych firm z ryczałtu, czy PIT-ów rodzinnych. Zakrawa również o kadry i płace, a to kolejna dziedzina wymagająca rozpoznania.

2 comments

Dodaj komentarz