Co najbardziej denerwuje w pracy Księgowej?

jak zdenerwować KsięgowąNiezależnie od branży, w której wykonujemy swoją pracę zawodową, zawsze obsługujemy klientów, którzy kupują nasze produkty lub usługi. Zakres obsługi klienta zależy od stanowiska pracy. Największy zakres obsługi klienta – praktycznie 100% dotyczy z pewnością pracowników działu obsługi klienta. Można sobie pomyśleć, że pracownicy DOK-u mogą statystycznie najczęściej mieć dosyć swojej pracy z uwagi na grubiańskie zachowania klientów. Nie do końca jest to jednak prawdą. Zdarzają się bowiem zawody, w których pomimo znikomego kontaktu z klientem, pracownik może dużo bardziej narzekać. Takim zawodem z pewnością jest Specjalista ds. Księgowości. Na co narzekają Księgowe? Jakich zachowań swoich klientów nie lubią? Co doprowadza ich do szewskiej pasji?

Aroganckie zachowanie nie tylko potrafi wkurzyć Księgowego, ale także sprawia, że zamiast coś uzyskać, napotkamy opór. To tak jak w życiu – jeśli mamy do czynienia z sympatyczną osobą, wówczas jesteśmy bardziej chętni, aby jej w czymś pomóc. Dlatego będąc miłym klientem możemy liczyć nie tylko na miłą obsługę, ale również na ekstra bonusy o których moglibyśmy tylko pomarzyć jeśli wykazywali byśmy się brakiem podstawowej kultury.

Nieterminowość to kolejna niezmiernie irytująca kwestia. Wystarczy, że klient przyniesie papiery po terminie i już Księgowa jest postawiona w niezręcznej sytuacji siedzenia nadgodzin. Gdyby dokumenty dostarczone były w terminie, wszystko byłoby zrobione na czas. Szanujmy zatem czas i pracę Księgowej.

Kolejna kwestia to treść dokumentów i ich opisywanie, które powinno wskazywać czarno na białym, o jaki towar chodzi, nie będziemy przecież uwzględniać zakupu kosmetyków, lub biżuterii. Innym kardynalnym błędem jest dostarczenie totalnie nieczytelnych papierów.

No i na sam koniec, coś co nie musi być chyba okraszone komentarzem. Warto bowiem zachować nieco prywatności, są przecież produkty, których nie powinna zobaczyć Księgowa, a już na pewno nie powinny znaleźć się na fakturze.

One comment

Dodaj komentarz